Connect with us

Hi, what are you looking for?

UFC

Sherri mes bashkëshorteve, luftëtari i MMA-së vritet nga polici

Luftëtari brazilian, Mauro Chaulet, ka humbur jetën pasi u përfshi në një grindje me një polic ushtarak në qytetin e Porto Alegre, në Brazil, sipas disa raporteve të medieve lokale.

“Ylli” 36-vjeçar i MMA-s mësohet se ka ndërruar jetë nga një plagë me armë zjarri në orët e para të 7 majit pas një përplasjeje të dhunshme në një lokal me ushtarakun.

Lexo edhe: 

Sipas “Radio Guaiba”, partnerja e tij, e cila ishte gjithashtu në vendngjarje, mori dy plumba në stomak, por mbijetoi.

Sipas dëshmive të të pranishmëve në vendngjarje, partnerja e sportistit dhe gruaja që shoqëronte ushtarin kanë debatuar, çka ka sjellë dhe konfliktin me ushtarakun, i cili nuk ishte në detyrë atë natë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...