Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Shifrat e pabesueshme të Coutinhos që nga largimi prej Barçës

Largimi i Philippe Coutinho nga Barcelona në këtë merkato dimërore drejt Premier League për t’iu bashkuar klubit të Aston Villas në formë huazimi, ka nënkuptuar një ndryshim rrënjësor në performancën e brazilianit. Aq sa në pesë ndeshjet e luajtura që atëherë mes skuadrës braziliane dhe Aston Villas, futbollisti ka shënuar dy gola dhe ka dhënë tre asistime.

Në duelin e fundit të ekipit të tij kundër Leeds, braziliani ishte protagonisti që skuadra e Aston Villas arriti të barazojë, duke bërë një paraqitje madhështore dhe duke udhëhequr ekipin e tij.

Këto rekorde dhe shija e mirë që po lënë, priten shumë këndshëm nga Barcelona pasi Barça vendosi një opsion blerjeje për Aston Villa për 40 milionë euro në fund të sezonit.

Fakti që Coutinho rikuperon nivelin e tij më të mire, bën që çmimi i tij të rritet dhe për këtë arsye klubi i Barçës aspiron të marrë një pjesë në verë për një transferim të futbollistit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...