Kategoria Superiore

Shitja e Vllaznisë, Komisioni i Prokurimit Publik pezullon procedurën

Ankandi për shitjen e aksioneve të Vllaznisë po kthehet në telenovelë. Komisioni i Prokurimit Publik ka urdhëruar Bashkinë Shkodër të pezullojë çdo procedure dhe të mos kryejë asnjë veprim deri në shqyrtimin e ankesës së bërë dhe marrjen e vendimit përfundimtar.

Ky zhvillim i ri ka ndodhur pas ankesës së bërë nga subjekti “Almiro Gurakuqi & Carpathia Albania shpk”, e konsideruar konform ligjit nga ky komision.

Në këto rrethana, është vendosur që të shqyrtohet ankesa e paraqitur nga ky subjekt, duke mos lejuar asnjë veprim tjetër nga autoriteti shitës.

Bashkia Shkodër detyrohet të dërgojë të gjithë informacionin për procedurën e ndjekur për ankandin dhe të japë argumentet për pretendimet e subjektit që është ankuar dhe detaje të tjera të këtij procesi.

Autoritetit shitës i duhet t’i dorëzojë këto dokumente brenda një periudhe 5-ditore dhe më pas do të jetë Komisioni i Prokurimit Publik që do të japë vendimin e tij për vazhdimin e ankandit të Vllaznisë, apo rikthimin e tij nga e para. Kjo do të thotë se edhe për disa kohë kjo çështje nuk do të marrë zgjidhje dhe Vllaznia do të vazhdoje të jetë pa president..

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency