Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shitja më e shtrenjtë në futbollin dardan, talenti i Llapit transferohet në Turqi

Valmir Veliu është shqiptari i radhës që transferohet në futbollit turk. Sulmuesi i majtë dardan, i cili ishte pjesë pjesë e Llapit në katër sezonet e fundit, ka firmosur deri në 2025 me Gaziantep FK, klubin që garon në elitën e futbollit turk.

22-vjeçari nga Podujeva regjistroi 11 gola dhe 16 asiste në sezonin e fundit me skuadrën e Batatinës, ndërkohë që në janarin e vitit 2020 debutoi me Kosovën në miqësoren përballë Suedisë.

Veliu, i cili kishte edhe një vit kontratë me Llapin, është prezantuar sot si futbollisti më i ri i Gaziantep. Mediet dardane raportojnë se klubi turk ka paguar 160 mijë euro për kartonin e lojtarit të talentuar, shitja më e madhe në futbollin dardan.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...