Premier League

Shitja rekord/ “Jemi të zhgënjyer”, trajneri i Brighton komenton largimin e Cucurella

Pep Guardiola e priste te Manchester City, por Marc Cucurella përfundoi te Chelsea. Biznes i shkëlqyer për Brighton, që fitoi 73 milionë euro nga shitja e anësorit të majtë spanjoll, rekord për “Pulëbardhat”.

24-vjeçari, i cili vitin e kaluar debutoi me kombëtaren e Spanjës, donte të vijonte karrierën në një ekip që garon në Champions League. Dëshira iu plotësua, ndërkohë që tekniku i Brighton ka mbetur i zhgënjyer nga largimi i tij.

Nuk donim ta humbnim Cucurellën, por ai kërkonte të luante në Champions League për të marrë një ftesë nga kombëtarja spanjolle në Katar 2022.

Natyrisht që jemi të zhgënjyer që e shohim të largohet, por i urojmë çdo të mirë në të ardhmen. Ai zhvilloi një sezon të shkëlqyer në vitin e parë në Premier League.

E meritoi fitimin e çmimit lojtari më i mirë i sezonit te Brighton, dhe ka qenë një kënaqësi e vërtetë të punoj me të në 12 muajt e fundit“, deklaroi Graham Potter.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency