Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Shkarkimi i dyshes Kahn-Salihamidzic, Muller s’mund ta besojë: Ndodhi tani?

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte thjesht i pabesueshëm. Në euforinë e festës së titullit, që erdhi si dhuratë nga Dortmundi në ndeshjen e fundit të Bundesligës.

Lexo edhe:

“Ndodhi tani? Një minutë pas fishkëllimës së fundit? Nuk dija asgjë nga këto…”,  u shpreh u habitur sulmuesi teksa fliste për “Sky”.

Më pas Muller iu referua fitimit të papritur të kampionatit: “Është historik. Ky kampionat dhe ai i vitit 2001 do të mbahen mend përgjithmonë!”

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...