Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Shkarkimi i Gattusos, sulmuesi i Valencias e falënderon

Valencia shkarkoi Gennaro Gattuson nga posti i trajnerit. Aventura në La Liga zgjati vetëm shtatë muaj për ish-mesfushorin e Milanit. Forma e dobët e skuadrës spanjolle, që renditet vetëm një pikë mbi zonën e ftohtë, ndikoi që presidenca të mbyllte bashkëpunimin me të.

Në lidhje me shkarkimin e Gattusos ka reaguar Samu Castillejo. 28-vjeçari spanjoll ka punuar me Ringhion edhe te Milani, ndërkohë që ka bërë një dedikim në rrjetet sociale për ish-trajnerin.

Faleminderit që u kujdese për ne në momentet më të vështira, faleminderit që nuk u fshehe kurrë, edhe pse e dimë se përgjegjësia është e të gjithëve.

Lexo edhe:

Njerëzit që punojnë me ju dhe që ju njohin e dinë se sa pasion dhe dashuri keni vënë në punën tuaj, ti meriton SHUMË! Faleminderit edhe stafit tuaj, njerëz të mrekullueshëm dhe të rrallë në botën e futbollit”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...