Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Shkarkimi i Ledio Panos, Guerrils-at: Arrogancë, nuk mund ta largosh sinonimin e Partizanit nga klubi

Ledio Pano u shkarkua  pak ditë më parë nga stoli i U-17 të Partizanit përmes një telefonate. Kjo gjë nuk ka kaluar pa u rënë në sy tifoz-grupit kryesor të “të kuqve” të kryeqytetit, Guerrils, të cilët përmes një postimi në rrjetet sociale kanë “shpërthyer” ndaj drejtuesve të Partizanit.

Ata e cilësojnë se shkatërrim historisë dhe trashëgimisë së “Demave” veprimin e ndërmarrë ndaj Ledio Panos, të cilin e konsiderojnë si sinonim të vetë Partizani.

“Klubi Partizani ka marrë trajtat e një ekipi privat i cili dita ditës i largohet asaj që përfaqëson klubi më i madh dhe më popullor ne Shqipëri. Sa më shumë i largohet historisë dhe asaj çka përfaqëson fanella më e rëndë në vend aq më i madh bëhet hendeku që ka bërë shumë tifozë të largohen, ta refuzojnë dhe ta braktisin para një lloj arrogance të tillë.

Një arrogancë që fillon që me ndryshimin e simboleve të klubit për gusto personale, e mbaron në largimin nga klubi i simboleve që përbëjnë trashëgiminë e lavdisë së këtij klubi. Duhet guxim i madh që të shkarkosh dhe largosh nga klubi PARTIZANI një PANO.

PANO dhe PARTIZANI janë sinonime, dhe veprimet e klubit tregojnë të kundërtën e asaj që duhet të tregojë një klub i madh. Për disa në klub historia e Partizanit  fillon në ditën kur kanë zënë zyrën, e ndoshta mbaron në ditën që e lënë, ndërsa në zemrat e tifozëve ngelin shenja të cilat nuk zhbëhen ashtu siç nuk mund të zhbëhet historia e as shija e hidhur që na lënë veprime te tilla.

Ledio Pano i ka lënë shenjat e veta.”-shkruhet në postimin në rrjetet sociale të Guerrils.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...