Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Shkarkimi i Mirel Josës, Laçi gjen trajnerin e ri

Klubi i Laçi ka gjetur trajnerin e ri për pjesën e mbetur të sezonit.

“Supersport” mëson se drejtimi i ekipit “bardhezi” i është besuar trajnerit Armando Cungu.

Lexo edhe:

Cungu do të jetë në krye të skuadrës së Laçit deri në fund të këtij sezoni, me trajnerin që rikthehet te ky ekip.

Armando Cungu ka qenë në krye të kurbinasve në sezonet 2014-2015 dhe 2019-2020 dhe rikthehet për të marrë drejtimin e këtij ekipi, me Laçin që momentalisht renditet në vend të shtatë me 30 pikë.

Cungu do të zëvendësojë te Laçi Mirel Josën, i cili u shkarkua pas humbjes 1-0 në javën e fundit ndaj Skënderbeut.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...