Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Shkarkimi i Nagelsmann më befasoi! Tuchel? Super, por ka një problem”

Lothar Matthaus, ish-kapiteni i Bayern Munchen, u shpreh për Sky Sport se u surprizua nga vendimi i drejtuesve bavarezë për të shkarkuar Julian Nagelsmann.

Ndryshimi i trajnerit të Bayernit më befasoi realisht. Por, marrëdhënia e Nagelsmann me drejtuesit ishte përkeqësuar për shkak të rezultateve. Mbi të gjitha nga performanca e skuadrës”.

Më pas një koment për Thomas Tuchel: “Ai është një trajner ekspert. Përgëzime Bayernit që e zgjodhi si pasardhësin e Nagelsmann. Unë besoj se është trajneri i duhur, edhe falë eksperiencës së madhe që zotëron.

Lexo edhe:

Por, në ndryshim nga e kaluara e tij, Thomas duhet të tregojë se është rritur  edhe në aspektin e karakterit”, deklaroi Topi i Artë 1990.

Tuchel debuton në pankinën e Bayernit të shtunën përballë Borussia Dortmund, ish-skuadrës së tij. Der Klassiker do të transmetohet në SuperSport 2 (18:30).

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...