Futboll

Shkarkimi i Tramezzanit i kushton Sionit 1,7 mln Euro

Edhe pse shkarkimi nga Sioni ishte një goditje përsa i takon karrierës, Paolo Tramezzani mund të ngushëllohet me një dëmshpërblim të majmë për prishjen e njëanëshme të kontratës. Sipas gazetës zvicerane “Blick”, ish-zëvendës trajneri i Shqipërisë do të përfitojë afro 2 milionë franga zvicerane, rreth 1,7 milionë euro nga klubi.

Duke qenë se presidenti Christian Constantin e dëshironte me çdo kusht në krye të stolit, ai nuk i kurseu shpenzimet për trajnerin 47-vjeçar. Sipas kontratës 2-vjeçare të firmosur gjatë verës së kaluar, Tramezzani do të përfitonte rreth 1 milionë franga në sezon duke përfshirë edhe shpërblimet. Ai gjithashtu zgjodhi dy asistentët Conte e Recenti, si dhe analistin e videove, Jacobo Gornati.

Tramezzani u shkarkua vetëm pas katër muajve në detyrë. Kjo e detyron klubin që ti paguajë 8 rroga të këtij sezoni dhe 12 rroga të plota për edicionin e ardhshëm. Vendimi për të larguar trajnerin nga detyra pritet ti kushtojë Sionit rreth 2 milionë franga zvicerane, me kostot që do të rriten edhe nga largimi i bashkëpunëtorëve të Tramezzanit.

Kjo shifër e bën ish-drejtorin e përfaqësueseve të moshave në Shqipëri trajnerin më të kushtueshëm në historinë e Sionit, dhe trajnerin e dytë që përfiton dëmshpërblimin më të lartë në Zvicër, pas Christian Gross që pas shkarkimit nga Baseli në vitin 2009 duhej të përfitonte 4 milionë franga zvicerane, por në fund klubi kaloi në llogarinë e tij “vetëm” gjysmën e shifrës, sepse në harkun e pak muajve tekniku mori drejtimin e Stuttgart në Bundesligën gjermane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency