Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Shkarkohet Cannavaro, fatale humbja ndaj Venezias

Cannavaro
Cannavaro

Shkarkohet Cannavaro. Ish-mbrojtësi italian, dështon në tentativën e parë si trajner në atdhe, teksa presidenti i Beneventos, Vigorito ka vendosur ta shkarkojë pas 17 ndeshjesh.

Fatale për Cannavaron ka qenë humbja e radhës në shtëpi ndaj Venezias, që ishte edhe e treta radhazi për Beneventon, që nën drejtimin e kampionit të botës ka zhgënjyer totalisht.

Lexo edhe

VIDEO/ Casemiro humb toruan, kap për fyti kundërshtarin

Chelsea nuk heq dorë nga Leao, gati t’i shlyejë edhe borxhet

VIDEO/ Debutim perfekt për Nainggolan, asist dhe gol ndaj Barit

PSG i mbylli “derën”, Thuram shumë pranë Atl. Madrid

Vetëm 3 fitore në 17 ndeshje dhe 7 barazime e 7 humbje, shënohen në bilancin e Cannavaros, që pas eksperiencës në Kinë, provoi aventurën si trajner edhe në Itali, por dështoi në tentativën e parë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...