Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shkarkoi Rudi Garcian, Al Nassr kërkon trajner të madh, Ronaldo jep konsensusin

Al-Nassr largoi nga detyra Rudi Garcia, pas barazimit pa gola me Al Feiha, çka ka sjellë dhe thellimin e diferencës me vendin e parë në 3 pikë. Kur kanë mbetur dhe 8 javë deri në fund, aktualisht skuadra i është besuar trajnerit të skuadrës U-19, Dinko Jelicic, ndërkohë që drejtuesit po mendojnë për trajnerin e ri.

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho janë dy dëshirat e mëdha të drejtuesve të Al Nassr, që janë të gatshëm që të investojnë shifra marramendëse vetëm e vetëm që të kenë në gjirin e tyre një emër të madh të trajningut.

Francezi është pa skuadër dhe opsioni për të marrë drejtimin e përfaqësueses franceze ra poshtë, çka i krijon mundësinë që të vlerësojë ofertat, ndërkohë që “Special One”, që synon trofeun e Europa League-s dhe ka pasur një aventurë të suksesshme deri më tani, duket e vështirë që të lërë Italinë për Arabinë Saudite.

Cristiano Ronaldo është faktori i padiskutueshëm tek Al Nassr, me portugezin që është fuqiplotë në klub, aq sa të shkarkojë apo të vendosë trajnerin. Si Zidane dhe Mourinho janë emra për të cilët sulmuesi ka dhënë miratimin e tij e drejtuesit kanë nisur nga puna për të afruar ndonjërin prej tyre.

Lexo edhe:

Zidane ka marrë një ofertë verbale dhe në negociata është përfshirë dhe Ronaldo, thuhet nga mediat, por nuk ka garanci nëse francezi do të bindet për të nisur një aventurë në Arabinë Saudite.

Në anën tjetër për Mourinhon ka patur interes dhe përfaqësuesja e Arabisë Saudite, që është gjithashtu në kërim të një trajneri të ri.
Në rast se asnjëri preh tyre nuk do të arrijë një marrëveshje, atëherë drejtuesit do të nisin të punojnë për të firmosur me Jorge Jesus ose Marcelo Gallardon.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...