Serie A

Shkëlqen Scamacca, përmbys Parmën me dygolësh

Parma nuk arrin t’i japë vlerë suksesit me Romën javën e kaluar. Ekipi nga Emilia-Romagna u mposht 1-2 nga Genoa brenda në “Tardini” duke humbur terren në garën për mbijetesë. Futbollistët e drejtuar nga Roberto D’Aversa u mposhtën me përmbysje nga gjenovezët, të cilët iu rikthyen suksesit në Serinë A pas katër barazimeve dhe dy humbjeve.

Spikati në këtë përballje sulmuesi 22-vjeçar, Scamacca, dy golat e të cilit zhvlerësuan avantazhin fillestar të vendasve falë golit të Graziano Pellesë në minutën e 16-të.

Golin e barazimit talenti i lindur në Romë, që kërkohet me ngulm nga Juventusi, e realizoi në minutën e 50-të, pasi u shërbye nga Zappacosta.

Scamacca vulosi rezultatin përfundimtar në të 69-ën, me golin e dytë personal në këtë sfidë dhe të 11-tin sezonal, ku përfshihen edhe finalizimet në Kupë dhe me U-21 të Italisë.

Genoa me këtë sukses shkon në kuotën e 31 pikëve, ndërsa Parma mbetet me 19 pikë, në vendin e parafundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency