Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Shkëlqeu kundër Juventus, Dembele: Jam i lumtur me Xavin, luaj mirë kur kam besim!

Ousmane Dembele ishte personazhi kryesor për Barcelonën në miqësoren e zhvilluar në Dallas ndaj Juventus. Francezi realizoi të dy golat për blaugranat në testin ndaj Juventus, një ndeshje e përfunduar me shifrat 2-2. Sulmuesi u shfaq i lumtur për formën ndërsa pas sfidës deklaroi se për të është shumë e rëndësishme që duke nisur nga trajneri tek të gjithë personazhet në klub, i besojnë.

“Mendoj se në këto ndeshje të parasezonit ekipi po shfaqet mirë, është pak e vështirë me këtë të nxehtë dhe udhëtimet e shpeshta. Megjithatë, ne të gjithë jemi të lumtur.

Dy golat e realizuar ndaj Juventus më japin shumë besim dhe më vjen mirë që kam besimin e trajnerit në radhë të parë por edhe të gjithë klubit të Barçës. Kjo është diçka shumë e rëndësishme për një lojtar. Jam i lumtur me ekipin dhe Xavin, ndaj do të jap gjithçka për Barcelonën”, u shpreh Dembele.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...