Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Shkëlqeu kundër Milanit, Dortmundi e shpërblen me rinovim

Rinovim te Borussia Dortmund pas barazimit 0-0 në Champions League kundër Milanit. Nënkampionët e Gjermanisë kanë zgjatur bashkëpunimin me portierin Gregor Nubel.

25-vjeçari zviceran kreu disa pritje kundër kuqezinjve në duelin e luajtur në “Signal Iduna Park”, duke ndihmuar verdhezinjtë të merrnin pikën e parë në grupin F.

Dhe sot është shpërblyer me rinovimin e kontratës deri në verën e vitit 2028. Kobel nuk e fshehu gëzimin e tij, teksa pas firmës u shpreh:

Lexoni edhe:

Jam një djalë shumë i ndjeshëm. Dortmundi është një klub ku përjeton emocione të mëdha, pastaj stadiumi Signal Iduna Park është totalisht çmenduri.

Unë dhe Dortmundi jemi bërë për njëri-tjetrin. Skuadra ka potencialin për të fituar trofe nëse çdo individ punon shumë dhe fort.

Unë dua të jem një nga senatorët e skuadrës në vitet e ardhshme, në mënyrë që të festojmë diçka të madhe së bashku”, deklaroi Nubel.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...