Basketboll

Shkëlqeu me gol në fitoren ndaj Mainzit, Rashica në formacionin e javës

Milot Rashica mbetet protagonist absolut në radhët e Werder Bremenit në këtë sezon. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës realizoi një gol dhe asistoi në në një tjetër në fitoren 3-1 të skuadrës së tij ndaj Mainzit fundjavën e kaluar.

Falë paraqitjes së tij dhe ndikimit që pati në rezultatin përfundimtar, është përzgjedhur sërish në formacionin e javës në Bundesligë.

Rashica është vendosur në krahun e djathtë të mesfushës, kurse në 11-she janë edhe “yje” të tjerë si Da Costa, Guerrero e Poulsen.

Lojtari anësor deri më tani ka pasur 28 paraqitje për bardhëjeshilët dhe ka shënuar 9 gola në të gjitha garat, 8 vetëm në Bundesligë. Ai është golashënuesi i ditë më i mirë i Werderit, pas Kruses, që ka shënuar 10 gola në kampionat, pra vetëm 2 më shumë se mesfushori kosovar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency