Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Shkëlqeu me Interin, Rafinha shumë pranë rikthimit në kampionatin italian

Rafinha Alcantara drejt rikthimit në Serinë A. Fantazisti Brazilian, që është në pronësi të Paris Saint Germain, ka zgjuar interesin e Fiorentinës, me toskanët që kanë nisur negociatat për ta sjellë nën urdhrat e trajnerit Italiano.

Futbollisti 29-vjeçar nuk bën pjesë në planet e PSG-së dhe Fiorentina ka trokitur menjëherë, duke u ofruar ta marrë në huazim me të drejtë blerjeje, për një shifër prej 7-8 milionë eurosh.

Ky transferim i intereson jo pak PSG-së, që dëshiron të ulë nivelin e pagave dhe të rritë arkëtimet, por edhe vetë Rafinhës, që në Itali ka kaluar kohën më të bukur të karrierës së tij, një sezon fantastik me fanellën e Interit.

Megjithatë për fantazistin e rritur te Barcelona ka shfaqur interes edhe klubi bask i Real Sociedadit, që e pati në gjysmën e parë të vitit në huazim dhe do të donte ta mbante edhe një vit tjetër.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...