Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Shkëlqeu në gjysmëfinale, Guardiola i mahnitur nga lojtari i Dortmundit

Ian Maatsen ishte ndër më të mirët e Borussias së Dortmundit në gjysmëfinalen e parë të Champions League përballë PSG-së. Duel të cilin skuadra gjermane e fitoi 1-0.

22-vjeçari holandez bëri mjaft mirë në krahun e majtë kundër kampionëve të Francës. Maatsen u huazua gjatë merkatos së janarit nga Chelsea te Dortmundi.

Me verdhezinjtë është përshtatur shumë mirë, ndërkohë që performancat pozitive të tij kanë tërhequr vëmendjen e Pep Guardiolës.

Lexo edhe:

Trajneri spanjoll e pëlqen shumë dhe kërkon ta ketë nën urdhrat e tij duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Çmimi i kartonit vërtitet rreth shumë 40 mln euro.

Maatsen është grumbulluar me kombëtaren e Holandës, por ende nuk ka arritur të debutojë. Lojtari anësor e nisi sezonin në “Stamford Bridge” dhe po e mbyll në “Signal Iduna Park”.

Gjatë këtij sezoni mes Londrës dhe Dortmundit, Maatsen numëron 34 ndeshje në total. Si dhe 2 gola e po kaq asistime.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...