Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Shkëlqyen ndaj Getafes, Simeone, elozhe Moratas dhe talentit portugez

Diego Simeone doli para medieve pas fitores së merituar 3-0 ndaj Getafes, ku protagonist kryesor ishte Morata, që realizoi dygolësh.

Morata, i pashitshëm: “Unë nuk jam pronar i klubit, jam trajner, sot ai po bën shumë mirë, ka punuar me shumë përulësi dhe të gjithë ne që jemi në klub shpresojmë që ai të vazhdojë me ne”.

Joao Felix: “Duket më i pjekur dhe më i fortë, e tregoi në 14 ndeshjet e fundit të sezonit të kaluar. Ai po rritet dhe po bëhet më i pjekur. Kjo u pa në golin e parë dhe në të dytin me pasimet e tij. Ai është në momentin më të mirë të karrierës. Gjërat vijnë natyrshëm, ai vuajti, punoi dhe ka talent, shpresojmë që ta tregojë në vazhdimësi në fushë”.

Ofertat e refuzuara nga Morata: “Mendoj se të gjithë duhet të kenë besim për të bërë gjëra të rëndësishme. Ai erdhi me shumë përulësi dhe dëshirë për të punuar, pa kërkuar asgjë dhe pa u përpjekur për të fituar një pozicion. Më emocionon sepse me konkurrencën që ka skuadra do të më duhet të mpreh syrin tim”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...