Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Shkëlqyen në fitoren e Lokomotivës, dy shqiptarë mes më të mirëve në Kroaci

Dy lojtarë shqiptarë në formacionin më të mirë të javës në HNL, kampionati kroat i futbollit. Indrit Tuci dhe Jon Mersinaj janë përzgjedhur mes më të mirëve të javës së tetë.

 

Lokomotiva e Zagrebit fitoi 1-0 kundër Rudes, sfidë që u vendos nga eurogoli i Tucit. Sulmuesi kurbinas ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi, duke gjetur golin e parë sezonal në kampionat.

Lexoni edhe:

Performanca shumë të mirë në qendër të mbrojtjes zhvilloi edhe Mersinaj për skuadrën kryeqytetase.

Të dy lojtarët e Lokomotivës, që regjistroi triumfin e dytë radhazi, janë pjesë e 11 lojtarëve më të mirë të javës në HNL.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...