Kategoria Superiore

Shkëmbi: Ndaj Partizanit e vështirë, por luajmë për fitore

Teuta e Blendi Shkëmbit u rikthye te fitorja javën e kaluar, teksa mposhti në “Niko Dovana” skuadrën e Kukësit, por këtë të shtunë do të përballet në kryeqytet me Partizanin, që gjithashtu vjen pas triumfit në derbi.

Trajneri i durrsakëve, Blendi Shkëmbi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, ku foli për momentin që po kalojnë të dy skuadrat dhe tha se Teuta do të hyjë në fushë për të marrë maksimumin, ndërsa mungesën e tifozëve e quajti një faktor që dëmton të dy ekipet.

Partizani vjen me moral të lartë pas fitores në derbi. A e bën kjo më të vështirë sfidën e nesërme?
Të dyja skuadrat vijnë nga një moment i mirë, pas dy fitoresh. Kundër Partizanit është gjithmonë është vështirë. E dimë shumë mirë çfarë do të thotë për Partizanin të fitojë derbin dhe si ndikon në asketin psikologjik. Pavarësisht kësaj ne jemi përgatitur mirë në çdo aspekt për të përballuar Partizanin.

Një “Selman Stërmasi” bosh, mund të jetë një plus për Teutën…
Mungesa e tifozëve është minus për ne dhe për Partizanin. Një futbollist luan mirë kur ka tifozë, si kur i ka në mbështetje, ashtu edhe kur i ka kundër.

Cili është objektivi i Teutës për këtë takim?
Do bëjmë ndeshjen tonë, duam të marrim tre pikët gjithmonë. Pas ndeshjes bëhen analizat se sa kemi dhënë dhe sa kemi merituar. Shkojmë të luajmë futboll të mirë, të vëmë në vështirësi Partizanin dhe të tentojmë ta fitojmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency