Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shkëmbi në “Elitë Show”: Muçi vlerë e shtuar, ja çfarë më pëlqen te ai

Shkëmbi në "Elitë Show": Muçi vlerë e shtuar, ja çfarë më pëlqen te ai
Shkëmbi në "Elitë Show": Muçi vlerë e shtuar, ja çfarë më pëlqen te ai

Ernest Muçi është padyshim një nga futbollistët shqiptarë më në formë, teksa qershia mbi tortë e paraqitjeve të tij në rritje, ishte padyshim dopieta e shënuar ndaj Aston Villës në grupet e Conference League.

Forma e sulmuesit kryeqytetas, që luan me Legian e Varshavës u bë temë diskutimi edhe në emisionin “Elitë Show” në SuperSport, teksa Blendi Shkëmbi foli me superlative për cilësitë e Ernest Muçit.

Lexo edhe:

“Ne në kombëtare kemi Barjamin që po bën shumë mirë tani, por unë e njoh mjaft mirë Muçin. E kam ndjekur edhe në Superiore dhe mund të them se ai ka disa aftësi të liundura, të cilat nuk fitohen me stërvitje. Mënyra sesi lëviz, mënyra sesi driblon dhe se si rrotullohet në fushë, janë cilësi të lindura për një futbollist. Këto Muçi i kam dhe jam I sigurt që do të jetë një vlerë e shtuar për Kombëtaren”, deklaroi Blendi Shkëmbi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...