Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Shkëmbim “veteranësh”, Berisha në qendër të merkatos

Etrit Berisha ndërron ekip
Etrit Berisha ndërron ekip

Etrit Berisha është në kuotën e zero minutave këtë sezon me Torinon teksa gardiani i kombëtares e ka pranuar se nëse situata nuk ndryshon atëherë në merkaton e janarit mund të ndryshojë destinacion. Dhe, duket se mundësia më e mirë është shfaqur tashmë në horizont teksa sipas “Il Mattino”, Torino është e interesuar për numrin dy të Napolit, 35-vjeçarin, Salvatore Sirigu.

Klubi “granata” është i gatshëm t’i ofrojë të “kaltërve” Berishën në shkëmbim për Sirigu teksa tashmë “topi” është në gjysmëfushë e napoletanëve që fillimisht do të vlerësojnë ofertën e më pas do të vendosin nëse janë pro lëvizjes së portierëve.

Nëse shkëmbimi në aksin Torino-Napoli mbyllet me sukses, atëherë 33-vjeçari i kombëtares tek të kaltërit do të bashkohej me Amir Rrahmanin ndërsa do të kishte edhe shansin për t’u shpallur kampion i Italisë me Napolin që aktualisht kryeson kampionatin me tetë pikë diferencë nga Milani i vendit të dytë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...