Merkato

Shkëmbimi Icardi-Dzeko, marrëveshja drejt finalizimit

Një shkëmbim për të kënaqur të gjitha palët. Mauro Icardi tek Roma dhe Edin Dzeko tek Interi. Argjentinasi po jeton si “i divorcuar” brenda në shtëpi dhe e ardhmja e tij mund të jetë kudo, por jo tek skuadra ku vetëm pak kohë më parë mbante shiritin e kapitenit, në spondën tjetër sulmuesi boshnjak e ka shprehur prej kohësh dëshirën e tij për t’i thënë lamtumirë qytetit antik dhe të zhvendoset në Milanon moderne.

Zikaltrit kanë gati ofertën prej 18 milionë euro (një pjesë e të ardhurave do të përfitohen nga kalimi i Perisic te Bayerni), por drejtuesi e Romës nuk kanë ndërmend ta largojnë 33-vjeçarin pa pasur ende një zëvendësues dhe duke parë që pista “Higuain” është ndërlikuar, atëherë verdhekuqtë kanë dalë me një tjetër propozim. Dzeko plus 35 milionë euro për të drejtat e Mauro Icardit.

26-vjeçari duket tashmë i hapur drejt këtij destinacioni, sepse vetë ai, por edhe përfaqësuesja, që është njëkohësisht edhe bashkëshortja e tij, Wanda Nara, kanë mbetur të kënaqur nga oferta e Romës, që konsiston në 7.5 milion euro në sezon, plus bonuse, që mund ta dërgojnë këtë shifër në 9 milionë euro.

Ka ende episode deri më datë 2 shtator, kur të mbyllet përfundimisht telenovela e merkatos, por duket se është drejt zgjidhjes misteri që lidhet me të ardhmen e Mauro Icardit dhe Edin Dzekos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency