Maqedoni e Veriut

Shkëndija e Tetovës godet në merkato, sulmuesi kalon testet

Shkëndija e Tetovës është bërë me sulmues të ri dhe pjesë e skuadrës në sezonin e ardhshëm do të jetë edhe Vlatko Stojanovski. 25-vjeçari ka kaluar testet mjekësore dhe së shpejti pritet të zyrtarizohet tek tetovarët.

Stojanovski eksperiencën e fundit e ka në Kroaci tek ekipi i Goricës ndërsa në të kaluarën është aktivizuar edhe në Francë në radhët e Nimes e Chambly. Megjithatë për Stojanovskin kjo nuk do të jetë hera e parë që do të luajë në Maqedoninë e Veriut duke qenë se më parë ka luajtur për Renovën.

Për Shkëndijen, Stojanovski është një përforcim i rëndësishëm për Shëkndijen duke llogaritur edhe pjesëmarrjen e tyre në Conference League ku janë vënë përballë Aarat Yerevan, por pa harruar edhe kampionatin me tetovarët që pretendojnë të rikthehen pretendentë për titullin.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency