Futboll

Shkëndija e Tetovës pranë firmës me një trajner nga Shqipëria

Pas më tepër se një muaji nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm Erhan Selimi, drejtuesit e Shkëndijës së Tetovës duket se kanë vendosur t’i besojnë pankinën trajnerit shqiptar Ernest Gjoka, i cili pritet të zyrtarizohet në orët në vijim te kuqezinjtë.

Këta të fundit, pas dy titujve kampionë radhazi ,e nisën shumë keq kampionatin dhe në fillim të muajit shtator morën vendimin të shkarkojnë trajnerin Qatip Osmani, ndërsa gjatë kësaj kohe ekipi u drejtua nga Erhan Selimi.

Me këtë të fundit Shkëndija dha shenja ringjalljeje, duke fituar 3 ndeshje radhazi në kampionat, por rezultatet negative u rikthyen sërish dhe drejtuesit tashmë vendosën t’ia besojnë drejtimin ish trajnerit të Kukësit.

Momentalisht skuadra tetovare renditet në vendin e 6 me 11 pikë të grumbulluara në 9 javët e para dhe plot 9 pikë më pak se Vardari që kryeson Superligën në Maqedoninë Veriore. Megjithatë kampionati është i gjatë dhe ka shumë javë në dispozicion, ndaj synimi i kuqezinjve mbetet sërish titulli kampion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency