Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Shkëndija e Tetovës zyrtarizon transferimin e Xhelil Asani

Shkëndija e Tetovës zyrtarizon transferimin e Xhelil Asani. këndija e tetovës zyrtarizon transferimin e Xhelil Asani. Kuqezinjtë kanë arritur të sigurojnë shërbimet e talentit 21-vjecarë. Lajmi konfirmohet  nga vetë faqja zyrtare e Shkëndijes së tetovës përmes një postimi.Futbollisti nga Kërcova,  pavarësisht moshës së tij të re, cilësohet si një element shumë i rëndësishëm në repartin e prapavijës. Roli i tij natyral është ai i mbrojtësit së krahut të majtë, por me karakteristikat që ai ka, mund të adoptohet shumë mirë dhe si sulmues krahu.

Xhelil Asani u transferua nga radhët  e  Torpedo-BelAZ Zhodino, ekip i cili milition në kategorini e parë të kampionatit bjellorusë..  21-vjecarë falë aftësive të tij të mira teknike dhe taktike, ka arritur të bind trajnerin e Shkëndijes së Tetoves, por edhe drejtuesit e kësaj skuadrë, për realizimin e këtij  transferimi . Pasi të kryejë vizitat mjekësore, Asani do të firmosë një kontratë 2-vjecare. Shkëndija përfercon skaudrën me një element cilësorë, në kuadër të misionit që kanë për këtë sezonon, atë të fitimit të titullit kampion në kampionatin maqedonas.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...