Champions League

Shkëndija është super, fiton në Estoni dhe prek kualifikimin

Shkëndija e Tetovës përmbush të gjitha pritshmëritë dhe hedh një hap të sigurtë drejt kualifikimit në turin e dytë të Champions League. Kampionët e Maqedonisë së Veriut bënë detyrën ndaj kampionëve të Estonisë Nomme Kalju, në sfidën e parë në transfertë të cilën e fituan me rezultatin minimal 0-1. Një ndeshje e dominuar nga skuadra shqiptare, por formacioni i Qatip Osmanit gaboi shumë përpara porte madje në minutat e fundit të pjesës së parë u ndal edhe nga traversa. Golin e vetëm për Shkëndijën e shënoi Agim Ibraimi në minutën e 80-të me penallti. Edhe pasi gjeti rrjetën, Shkëndija nuk i ndali sulmet në drejtim të portës së Nomme Kalju por nuk kishte saktësinë e duhur në finalizim për të vulosur çështjen e kualifikimit. Gjithsesi me paraqitjen e shkëlqyer që bëri në Estoni dhe me fitoren minimale që mori skuadra tetovare, është me njërën këmbë në fazën tjetër të Championsit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency