Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Shkëndija gjen trajner të ri, “ish”-i i Kukësit ulet përkohësisht në stol

Dalja nga objektivi për titullin kampion, ka bërë që në klubin e Shkëndijës të fillojnë të mendojnë për sezonin e ardhshëm, teksa pasditen e djeshme u njoftua edhe shkarkimi i trajnerit Bruno Akrapoviç.

Ndërkohë sot klubi më i njohur shqiptar në Maqedoninë e Veriut, ka gjetur menjëherë pasuesin, pasi i ka besuar detyrën e trajnerit të përkohshëm një “ish”-i si Artim Shaqiri.

Ky i fundit ka qëndruar pranë klubit prej një muaji, me misionin për ta vëzhguar dhe për të marrë detyrën e Drejtorit Sportiv, duke nisur nga fundi i këtij sezoni.

Megjithatë shkarkimi i Akrapoviç e ka bërë të nevojshëm rikthimin e menjëhershëm të Shaqirit, që do të qëndrojë në detyrën e trajnerit të përkohshëm deri në fund të sezonit dhe më pas do të marrë rolin e Drejtorit Sportiv.

48-vjeçari nga Struga është një njohës mjaft i mirë i Shkëndijës, pasi ka luajtur me fanellën kuqezi në 2007-ën, ku ka shënuar 7 gola në 25 ndeshje, ndërsa më pas ka mbajtur edhe rolin e trajnerit në sezonin 2012-2013.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...