Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Shkëndija nis spastrimet, largon tre futbollistë nga ekipi

KF Shkëndija njofton për ndërprerjen e bashkëpunimit me mesfushorin Jessie Djou, brazilianin Andre Mensalao, si dhe me sulmuesin Kire Markoski.

Jessie Djou, Mensalao dhe Markoski nuk do të jenë në të ardhmen pjesë e skuadrës kuqezi, ndërsa marrëveshjet për ndërprerjen e bashkëpunimit kanë qenë me konsensus.KF Shkëndija falënderon mesfushorin Jessie, Mensalaon dhe Markoskin për kontributin e tyre në fanellën kuqezi, duke iu uruar shumë fat dhe suksese në vazhdim të karrierës.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...