Maqedoni e Veriut

Shkëndija prezanton blerjen e re, firmos për dy vjet

Shkëndija e Tetovës ka njoftuar se ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin e majtë, Jan Vondra, i cili ka nënshkuar me kuqezinjtë kontratë dyvjeçare.

26-vjeçari Jan Vondra luan si mbrojtës i krahut të majtë. Vondra vjen nga Çekia, ku së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Bohemians 1905, nga Praga.

“Jam i lumtur që gjendem në Tetovë dhe që jam pjesë e Shkëndijës. Mendoj se në skuadrën kuqezi kam ardhur pikërisht në momentin e duhur, përpara ndeshjeve në kompeticionet evropiane. Shpresoj se që nga ndeshjet në Ligën e Konferencës do të bind me angazhimin tim, por normalisht që përqendrimi do të jetë edhe në sezonin e ri garues, ku besoj se me Shkëndijën do të “sulmojmë” titullin e kampionit të Maqedonisë së Veriut. Me aq sa mësova këto ditë, Shkëndija ka një skuadër mjaft cilësore me shumë potencial dhe jam i bindur se së bashku do të shënojmë rezultate pozitive si në garat evropiane, ashtu edhe në kampionatin vendor”, – deklaroi Vondra menjëherë pas nënshkrimit të kontratës.

 

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency