Futboll

Shkëndija rikthehet te fitorja, Shkupi fiton derbin me Vardarin

Pas dy barazimeve radhazi, Shkëndija e Tetovës është rikthyer te fitorja, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Pelisterin pasditen e sotme. Kuqezinjtë vuajtën jo pak në marrjen e tre pikëve, teksa golin e vetëm e gjetën në minutën e 88’, me anë të sulmuesit Valmit Nafiu.

Me këto tre pikë, skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka blindon pozitat në krye të renditjes me 50 pikë, e ndjekur nga Shkupi me 43 pikë, ndërsa edhe këta të fundit bënë detyrën pasditen e sotme, duke fituar 2-0 ndaj Vardarit.

Skuadra shqiptare e kryeqytetit të Maqedonisë së Veriut ishte dominuese në derbin ndaj asaj maqedonase dhe arriti të shënojë dy herë me anë të ish sulmuesit të Laçit, Reginaldo dhe ish mbrojtësit të Vllaznisë, Filip Gligorov.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency