Futboll

Mahnit Shkëndija, maqedonasit valëvitin flamurin shqiptar në Strumicë

Futbolli nuk është vetëm një garë sportive, por thjesht një magji që di të tejkalojë pengesa e dallime nga më të ndryshmet. Ecuria e shkëlqyeshme e Shkëndijes në UEFA Europa League, duke luajtur si vendase në stadiumin Mlladost në Strumicë, nuk ka mundur të kalojë pa ndikim në publikun lokal të qytetit të populluar në përgjithësi me maqedonas.

 

Shkendija në tre ndeshje në Strumicë ka fituar me nga tre gola të shënuar në portat e Dacias, HJK Helsinkit dhe Trakait dhe kjo ka bërë që tetovarët të fitojnë simpatinë e maqedonasve. Se fundmi, në takimin me Trakain, situata ka shkuar deri aty sa që një burre i moshuar maqedonas është parë të shëtisë në tribunë duke valëvitur flamurin kombëtar shqiptar.

 

Gjest i pazakontë dhe i paparë deri tani në një vend me probleme të vazhdueshme etnike, por me futbollin që edhe një herë konfirmohet si forcë magjike, e cila tejkalon dallime nga me të ndryshmet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency