Futboll

Shkëndija vëmendjen tek akademia, firmosin 4 të rinj

Shkëndija e Tetovës, përtej afrimeve cilësorë, i kushton një vëmendje të veçantë edhe futbollistëve të rinj të formuar në shkollën e futbollit të kuqezinjve. Së fundmi klubi tetovar ka nënshkruar kontrata profesionale me katër elementë premtues, siç janë Besart Rexhepi, Florent Ramdani, Ensar Luma dhe Zija Merxhani.

Mesfushori i talentuar Besart Rexhepi ishte risi e madhe në formacionin kuqezi në fund të sezonit të kaluar, kur debutoi në ekipin e parë dhe zhvilloi disa paraqitje shumë pozitive. Si pasojë kryesia e shpërblen me kontratë trevjeçare, të cilën e ka firmosur sot në zyrat e klubit.

Situatë e ngjashme edhe me Florent Ramadanin dhe Ensar Lumën, të cilët bashkë me Rexhepin ishin ndër pikat më të forta të ekipit U-19 në fitimin e titullit të kampionit, ndërsa në fund të sezonit kishin minuta edhe me ekipin e parë. Ramadani dhe Luma firmosën kontrata dyvjeçare.

Ndërkohë, pas disa viteve huazim në skuadra tjera, Zija Merxhani zhvilloi sezon shumë pozitiv me kuqezinjtë, duke bindur kryesinë dhe stafin teknik për t’i ofruar kontratë të re (1+1) profesionale, të cilën e ka zyrtarizuar ditën e sotme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency