Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Shkër***ta, na grabisni para syve”, Veron shpërthen ndaj gjyqtarëve pas eliminimit nga Libertadores

Estudiantes de La Plata pësoi një eliminim të dhimbshëm në çerekfinalet e Kupës Libertadores. Skuadra argjentinase u eliminua nga Athletico Paranaense, që ka në stol një mjeshtër si Scolari.

Sfida në Brazil përfundoi në barazim pa gola, teksa Athletico Paranaense fitoi 0-1 në Argjentinë falë golit të adoleshentit Vitor Roque në minutën e gjashtë shtesë të takimit.

Estudiantes gjeti golin pas një ore lojë, Luciano Lollo dërgoi topin në rrjetë dhe në stadiumin “Estadio Jorge Luis Hirschi” shpërtheu festa, por VAR-i anuloi golin.

Vendasit protestuan për një faull ndaj portierit edhe në golin e pësuar në sekondat e fundit, por kryesori uruguaian Cabrera vijoi lojën dhe e cilësoi të rregullt golin e ekipit mik.

 

Zëvendëspresidenti i Estudiantes, Juan Sebastian Veron ka shpërthyer në fund të ndeshjes. Ish-mesfushori i famshëm argjentinas, ka nxituar të shkojë në dhomat e zhveshjes, aty ku ka sulmuar gjyqtarët.

Ai ka sulmuar dhe ofenduar trupën arbitrare, teksa është dashur ndërhyrja e policëve për të qetësuar disi. “Ju njoh mirë, vini këtu për të na grabitur përpara syve tanë.

Shkër***ta, e gjitha do ju kthehet mbrapsht. Kam luajtur 20 vite futboll, ju njoh shumë mirë”, ishin fjalët e shprehura nga një tjetër, i cili rrezikon të përballet me një dënim të madh nga CONMEBOL (Konfederata e Futbollit të Amerikës së Jugut).

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...