Futboll

Shkodra lider në Kazakistan, shënon sërish!(Video)

Nga Kukësi e larguan si të pavlefshëm, por nuk ka kaluar shumë kohë dhe Donjet Shkodra ka rigjetur veten në Kazakistanin e largët. Ish-mesfushori i Skënderbeut dhe Kukësit është kthyer në një lojtar shumë të rëndësishëm te Shakthar Karagandy një skuadër që tifozët shqiptarë e njohin shumë mirë pasi përpara disa vitesh i hoqi mundësinë Skënderbeut për të marrë pjesë në fazën play-off të Champions League dhe njëkohësisht për të siguruar kualifikimin direkt në grupet e Europa League sepse u eliminua edhe në fazën play-off të këtij kompeticioni nga ukrainasit e Chernomorets Odessa pas goditjes së penalltive. Shkodra këtë fundjavë gjeti golin e tij të dytë me fanellën e Karagandy-t teksa realizoi në minutën e 22-të të sfidës ndaj Aytrau me një predhë brenda zone, duke i dhënë avantazhin provizor skuadrës së tij. Megjithatë vendasit nuk ruajtën dot avantazhin deri në fund pasi sfida u mbyll në barazim 1-1 me dy skuadrat që ndanë nga një pikë. Ky ishte goli i dytë sezonal për Donjet Shkodrën që ka spikatur edhe me disa asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency