Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Shkroi historinë te Reali, një emër i bujshëm për stolin e Bayernit

Real Madrid's players celebrate winning the Liga title after the Spanish League football match between Real Madrid CF and Villarreal CF at the Alfredo di Stefano stadium in Valdebebas, on the outskirts of Madrid, on July 16, 2020. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)

Janë të shumtë emrat që janë lidhur me Bayernin, pasi trajneri aktual, Thomas Tuchel, njoftoi se do të largohej nga klubi në fund të këtij sezoni. Më i fundit është Zinedine Zidane.

Sipas gazetës “Marca”, trajneri francez shihet me sy të mirë për të pasuar Tuchelin si trajner i bavarezëve. Zidane u largua nga Reali i Madridit në qershor të vitit 2021 dhe, që atëherë, emri i tij është përfolur për drejtimin e disa skuadra, si Juventus, PSG dhe madje edhe vetë kombëtaren franceze, por Zizu ka hezituar të kthehet në stol.

Lexo edhe:

I njëjti burim raporton se, ditët e fundit, Bayerni ka kontaktuar menaxherin e Zidane për të shprehur interesin e klubit për të pasur shërbimet e tij sezonin e ardhshëm. Përveç Zidane, shfaqen edhe emra të tjerë të lidhur me Bayernin, si Nagelsmann, Flick dhe José Mourinho.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...