Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Shkupi i shkakton humbjen e parë Strugës, vendos goli i Alvarez

Derbi i shqiptarëve në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut fitohet nga Shkupi. Në këtë përballje që mbylli javën e 10-të të këtij kampionati, skuadra e Goce Sedloskit i shkaktoi humbjen e parë Strugës, që në nëntë takimet paraardhëse kishte marrë tetë fitore radhazi dhe një barazim (1-1 në fushën e Makedonija GP).

Golin e vetëm të këtij derbi të skuadrave shqiptare të luajtur në stadiumin e Çairit e shënoi Alvarez në minutën e 57-të. Asgjë nuk ndryshoi në minutat e mbetura, me kampionët në fuqi që e ngushtojnë në 7 pikë diferencën me kryesuesit.

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...