Merkato

Shkurt/ Aston Villa zyrtarizon Bailey-n, Rodrigo Zalazar i bashkohet Schalkes

Aston Villa ka zyrtarizuar nënshkrimin e Leon Bailey-m, i cili mbërrin nga Bayer Leverkuseni. 23-vjeçari ka firmosur me klubin nga Birmingami një kontratë të vlefshme deri në vitin 2025. Bailey ka shënuar 39 gola dhe ka dhënë 22 pasime vendimtare në tri sezone e gjysmë me ekipin gjerman të Bundesligës. “Ai është një sulmues i ri me ritëm të madh dhe kreativitet,” – tha trajneri I Aston Villas, Dean Smith, pas nënshkrimit me Bailey-n.

Schalke 04 vazhdon të përforcojë ekipin me elementë të rinj të perspektivës për t’u përballur më mirë me kundërshtarët e traditës në Bundesligën e Dytë gjermane. Goditja e fundit është sulmuesi uruguaian, Rodrigo Zalazar, i lindur në vitin 1999, i cili mbërrin nga Eintrachti i Frankfurtit me formulën e huazimit me detyrim blerjeje.

Vedad Ibisevic lë futbollin e luajtur dhe nis atë të trajnerit. 36-vjeçari boshnjak, të cilit sapo i ka përfunduar kontrata me Schalken, në fakt ka vendosur të kthehet tek Hertha Berlinit në një një rol të ri. Ibisevicit do t’i besohet detyra e stërvitjes së sulmuese të skuadrës berlineze. Përvoja e tij e madhe do t’u vlejë lojtarëve ofensivë të Herthas për të qenë sa më efektivë para portës.

Aventura e Jens-Petter Hauge te Milani mund të zgjasë vetëm një vit. Sipas “Sky Sport”, sulmuesi norvegjez është shumë pranë transferimit tek Eintrachti i Frankfurtit, në Bundesligë. Flitet për një operacion që do të mbushë me 12 milionë euro arkat e klubit kuqezi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency