Merkato

Shkurt/ Iniesta rinovon kontratën, Milani synon talentin e Brestit

Andres Iniesta nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur. Ish-“ylli” i Barcelonës i dhuroi vetes së tij për ditëlindjen e 37-të rinovimin e kontratës me skuadrën e Vissel Kobe, pjesë e së cilës është nga viti 2018. Mesfushori ka nisur sezonin e tij të 4-t në Japoni dhe vendosi ta zgjaste qëndrimin duke firmosur deri në fund të vitit 2023.

Franca vazhdon të jetë vendi i preferuar i Milanit për të bërë “pazar”. Pas afrimit të Kalulu e Tatarusanu, Maldini ka hedhur sërish sytë nga Ligue 1, për të siguruar përforcimin e radhës për mesfushën. Objektivi i drejtuesit kuqezi është talenti i Brestit, Romain Faivre, i cili mund të luajë si në krahun e majtë ashtu edhe në të djathtë. 22-vjeçari gjatë këtij sezoni në 34 paraqitje ka realizuar 6 gola dhe 5 asiste. Klubi Italian nuk është i vetmi që interesohet për lojtarin, pasi në garë për kartonin e Faivre, që vlerësohet 13 milionë euro, janë edhe PSG, Borussia Dortmund dhe Leeds United.

Watfordi po mendon një goditje të madhe në merkato për të festuar rikthimin në Premier League. Sipas mediave angleze, drejtuesit e klubit janë në tratativa të avancuara me sulmuesin Rafael Santos Borre, të cilin mund ta përfitojnë me parametër zero, pasi kontrata e tij me River Plate përfundon më 30 qershor të 2021. Në garë për kolumbianin është edhe klubi i Lazios, por anglezët duke se janë në avantazh për të siguruar kartonin e futbollistit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency