Merkato

Shkurt/ Paqueta sinjal lamtumire, Barcelona merr ofertën “faraonike” për Trincaon

Teksa Milani zhvilloi një kampionat fantastik pas ndërprerjes, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Lucas Paquetan. Braziliani edhe në ndeshjen e fundit me Cagliarin ngrohu stolin dhe tashmë e ardhmja e tij duket larg Milanit e për më tepër pas një postimi social. Mesfushori u përshëndet dhe falënderoi tifozët e Milanit, ndërsa shkroi se do të vazhdojë të kërkojë ëndrrat dhe objektivat e tij. Një nga destinacionet e mundshme të Paquetas është Fiorentina, pa harruar që edhe Paris Saint Germain e pëlqen mesfushorin Brazilian.

Ende pa nisur aventurën e re me Barcelonën, për talentin Trincao kanë mbërritur edhe oferta të rëndësishme, që për katalanasit nuk do të merren aspak në konsiderate. Sulmuesi 20-vjeçar u ble për 30 mln euro nga Barcelona janarin e kaluar dhe u la te Braga deri në fund të sezonit aktual, por së fundmi mësohet se një ekip i Premier League-s ka ofruar 60 mln euro për sulmuesin anësor. Një shumë e tillë nuk ka asnjë efekt për Barcelonën që e shikon të ardhmen e Trincaos në “Camp Nou” e për më tepër ka vendosur një klauzolë 500 mln euro në kontratën e talentit.

 

Matthias Ginter është një nga mbrojtësit më të kërkuar në merkaton e verës dhe ofertat nga Interi, Chelsea dhe Atl. Madridi mund ta bëjnë atë një ndër më të paguarit, por ai duket se ka zgjedhur besnikërinë ndaj Borussia M’Gadhachut. 26-vjeçari e pranoi se ndihet krenar dhe i vlerësuar për interesimin e klubeve të mëdha, duke siguruar se ndihet i lumtur te skuadra aktuale. Ginter pohoi se skuadra ka potencial të madh për të bërë më mirë në sezonin e ri dhe nuk e përjashtoi mundësinë e rinovimit të kontratës, e cila skadon në vitin 2022.

Vetëm pak ditë pas triumfit në Kupën e Turqisë, Trabzonspori e ka tashmë një trajner me kohë të plotë për sezonin e ri. Eshtë pikërisht ai që e çoi ekipin në suksesin e Kupës, Eddie Newton, i cili mori drejtimin vetëm për disa ndeshje pas largimit të Hysein Cimsir. Klubi njoftoi se i ka dhënë besimin e duhur 48-vjeçarit per të tentuar titullin sezonin e ri me Trabzonsporin. Newton do të ketë objektiv vetëm kampionatin, duke qenë se CAS-i i mohoi klubit të drejtën për të luajtur në Kupat e Europës në sezonin që do të nisë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency