Merkato

Shkurt/Roma s’heq dorë nga Nzonzi, Sturaro i Sportingut, Torino do Zazan

  • Roma mbetet e vetme në “luftën” për t’i rrëmbyer Steven Nzonzi, Sevillas, pasi me mbylljen e merkatos në Angli, “kërcënimi” që vinte nga Arsenali, që ishte në garë për futbollistin, u shua. Tashmë verdhekuqtë i kanë të gjitha mundësitë të bisedojnë qetësisht me drejtuesit e klubit spanjoll. Drejtori sportiv i italianëve, Monchi, ndodhet në Spanjë dhe me shumë mundësi do të nisë menjëherë trataivën për ta transferuar francezin në Trigoria para përfundimit të merkatos.
  • Torino vazhdon punën për të siguruar dy përforcime për sezonin e ri. Dy objektivët kryesor të klubit “granata” janë mbrojtësi i Romës, Juan Jesus dhe sulmuesi i Valencias, Simone Zaza. Sipas mediave italiane, braziliani i verdhekuqve është gati të dëgjojë ofertën e presidentit Cairo. Sa i takon sulmuesit Zaza, i cili do të largohet nga spanjollët, 27-vjeçari është gati t’i bashkohet ekipit të drejtuar nga Mazzarri, por më parë “granatat” duhet të shesin një lojtar dhe me shumë mundësi i sakrifikuari do të jetë Ljajic.
  • I nxjerrë në merkato nga Juventusi, Stefano Sturaro gjen një sistemim të ri. Pasi iu dogj mundësia e transferimit në Premier League tek Watford, për shkak të mbylljes së merkatos në Angli, 25-vjeçari kaloi në kampoinatin Portugez. Bisedimet mes bardhezinjve dhe drejtuesve të Sportingut u mbyllën me suksesë, me mbrojtësin që u huazua tek ekipi i  drejtuar nga Jose Peseiro.
  • Dy emra të rinj për portën e Napolit. Mediat italiane raportojnë se të kaltërit kanë hedhur sytë nga Simon Mignolet, kartoni i të cilit zotërohet nga Liverpooli, si dhe nga holandezi i Tottenham, Michel Vorm. Drejtuesit e klubit italian do të nisin së shpejti bisedimet me klubet angleze, pasi njëri mes Mignolet dhe Vorm duhet t’i bashkohet Meret e Karnezis për të kompletuar kështu katërkëndëshin e portës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency