Abissnet Superiore

Shkurtaj apo Reginaldo? Ethemi “asi nën mëngë” i Kukësit!

Prej më shumë se dy muajsh tek Kukësi prodhon lajm gjëndja e Reginaldos, sidomos pas ardhjes së sulmuesit Vasil Shkurtaj. Madje verilindorët kanë fituar edhe çmimin e parë për merkaton e kryer pasi përpos sulmuesit vlonjat kanë afruar emra të rëndësishëm, si Eduart Rroca, Olsi Teqja dhe ish mesfushorin e kombëtares shqiptare Valdet Rama.

Nëse të gjithë presin mrekullinë nga afrimet e janarit, asi nën mëngë i Armando Cungut është një lojtar i shtëpisë, me një profil shumë modest por që nënkampionëve i ka shërbyer më së miri. Valon Ethemi, 21-vjeç, sulmues krahu. Në fillimin e edicionit të kaluar shumëkush guxoi të kritikonte zgjedhjen e ish trajnerit Mladen Milinkovic, që i dha hapësirë një 20-vjeçari të ardhur nga Kategoria e Parë.

Por në fund të edicionit të shkuar që u mbyll pa serbin në stol, Ethemi regjistroi 33 ndeshje të luajtura, 23 prej të cilave si titullar dhe dy gola të shënuar. Djaloshi nga Tetova ka fituar edhe simpatinë e trajnerit Armando Cungu që i ka besuar formacionin edhe pse duhet të kishte një numër më të lartë golash për pozicionin që luan. Megjithatë dy realizimet e deritanishme këtë edicion kanë patur vlerën e 6 pikëve për Kukësin.

Ndaj Flamurtarit Ethemi realizoi një supergol në minutën e 10-të për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm skuadrës, që në fund doli me pikët e plota nga transferta vlonjate. Duket se transfertat janë fatsjellëse për numrin 27-të pasi edhe goli i parë sezonal erdhi në një të tillë ndaj Luftëtarit në Gjirokastër, madje ishte goli që i dha fitoren minimale Kukësit pikërisht në fundin e takimit.

Valoni ka arritur të barazojë rekordin e golave të edicionit të shkuar duke i rezistuar edhe konkurencës së fortë që ka patur brenda skuadrës për vendin në formacion. Ardhja e Valdet Ramës e bën më të vështirë pozitën e tetovarit që vijon të mbajë profilin e ulët për të qënë sërish një lojtar i rëndësishëm për skuadrën në arritjen e objektivave.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency