Futboll

Bale drejt Amerikës, shok skuadre me Chiellinin

Gareth Bale me shumë mundësi do ta vazhdojë karrierën e tij shumë larg Spanjës dhe klubit ku ai kaloi kulmin e tij, Real Madrid-it.

Me shumë mundësi sulmuesi do të bashkohet me skuadrën e Los Angeles FC, të cilët po ashtu duan të afrojnë edhe Giorgio Chiellinin.

Uellsiani u nda nga madrilenët me një zhgënjim të madh, pasi sezonin e fundit më shumë e kaloi në stol.

Ndërsa u përfol për një lëvizje të 32-vjeçarit në drejtim të Getafes, apo përtej faktit që për të shfaqin interes skuadra nga Premier League dhe Seria A, Bale duket se ka zgjedhur të vijojë rrugëtimin e tij në një kontinent tjetër, në Amerikë.

Ende nuk dihet oferta që Los Angeles i kanë bërë sulmuesit, ajo që është e sigurt është fakti që në Amerikë Bale do të marrë maksimumin e mundshëm.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency