Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Shokohet bota e çiklizmit, Rohan Dennis arrestohet pasi akuzohet për vrasjen e gruas

Shokohet bota e çiklizmit, Rohan Dennis arrestohet pasi akuzohet për vrasjen e gruas
Shokohet bota e çiklizmit, Rohan Dennis arrestohet pasi akuzohet për vrasjen e gruas

Shokohet bota e çiklizmit. Australiani Rohan Dennis, dy herë kampion bote në çiklizëm në 2018-ën dhe 2019-ën, është arrestuar pasi akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij.

Çiklisti 33-vjeçar është vënë në pranga në Adelaide, ku edhe jetonte, teksa media australiane bën me dije se Dennis ka përplasur qëllimisht bashkëshorten e tij me një makinë të familjes, pranë shtëpisë ku jetonin.

Melissa Hoskins, gjithashtu ish-çikliste, përfundoi në spital me plagë të rënda dhe nuk ia doli të mbijetojë, teksa fillimisht Dennis u hetua për drejtim të pakujdesshëm të makinës.

Lexo edhe:

Megjithatë hetuesit mblodhën prova që shtojnë dyshimet se çiklisti e ka vrarë qëllimisht ish-bashkëshorten, duke qenë se prej kohësh kishin mosmarrëveshje.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...