Formula 1

Shokon Hamilton: Edhe unë viktimë e bullizmit, më kanë rrahur…

Kampioni i padiskutueshëm i Formula 1, britaniku Lewis Hmailton, ka reaguar me një postim të gjatë në Instagram për temën e pabarazisë sociale, nxitur nga vrasja e George Floyd në Minneapolis.

“Po pyesja veten pse viti 2020 dukej kaq i dënuar që në fillim. Por unë po filloj të besoj se ky mund të jetë viti më i rëndësishëm i jetës sonë, kur ne, më në fund, mund të fillojmë të ndryshojmë shtypjen sistematike dhe sociale të minoriteteve. Thjesht duam të jetojmë, të kemi të njëjtat mundësi arsimore dhe të mos kemi frikë të ecim në rrugë, të shkojmë në shkollë ose në një dyqan. Ne e meritojmë si të gjithë të tjerët. Barazia është themelore për të ardhmen tonë, nuk mund të ndalemi së luftuari këtë luftë”.

Ajo që ndodhi në këto ditë, i solli në mendje gjashtë herë kampionit të botës disa episode të lidhura me fëmijërinë e tij.

“Kam folur shumë pak për përvojat e mia personale, sepse u mësova për t’i mbajtur të fshehta, për të mos treguar dobësi dhe për të mos ndikuar kur jam në pistë. Kam qenë viktime e bullizmit, më kanë ngacmuar dhe rrahur dhe mënyra e vetme për ta luftuar këtë sjellje ishte të mësoja të mbrohesha, kështu që unë praktikoja karate. Efektet negative psikologjike nuk mund të maten. Faleminderit Zotit që pata babanë tim, një figurë të fortë të zezë, ku mund të mbështetesha dhe që do të qëndronte krah meje.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency