Europa League

Shorti i çerekfinaleve, të gjithë duan të shmangin Arsenalin dhe Atleticon

Pas përcaktimit të 8 skuadrave çerekfinaliste të Europa League, e gjithë vëmendja shkon për shortin që do të hidhet në Nyon të Zvicrës, në orën 13:00, ku nuk parashikohet ndarja e skuadrave në koka serie, apo të ketë kufizime të tjera. Pra, secila nga 8 të kualifikuarat mund të ketë përballë çdo skuadër tjetër, qoftë edhe nga i njëjti kampionat. Lazio, Atletico e Madridit, Leipzigu, Olimpique Marseille, Sportingu i Lisbonës, Salzburgu, Arsenali dhe CSKA e Moskës shpresojnë në një short të favorshëm, duke shmangur ekipet me të forta. Të gjithë duan të evitojnë Arsenalin apo Atleticon e Madridit, që mbeten skuadrat favaorite për ta fituar trofenë e Europa League-s në këtë sezon, por nuk përjashtohet mundësia e një përplasje të parakohshme mes “Topçinjve” dhe “Los Colchoneros”.

Short i ethshëm edhe në Champions, ku 8 të kualifikuarat në çerekfinale vijnë nga katër ligat më të forta europiane. Barcelona, Real Madrid dhe Sevilla nga Spanja, Manchester City dhe Liverpooli nga Anglia, Roma dhe Juventusi nga Italia si dhe Bayerni i Mynihut nga Gjermania.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency