Kombëtare

Shorti i 19-vjeçarëve, goglat disi më “bujare” me Shqipërinë dhe Kosovën

Pas shortit të 17-vjeçarëve është hedhur edhe ai i kualifikueseve të Kampionatit Europian të 19-vjeçarëve, që ka rezultuar më i pranueshëm për Shqipërinë dhe Kosovën. Kështu kuqezinjtë e rinj janë shortuar në Grupin 5, së bashku me Republikën Çeke, Danimarkën dhe Maqedoninë e Veriut. Sigurisht që mundësinë për të zënë të paktën vendin e dytë janë më të mëdha, pasi diferencat mes kundërshtarëve të grupit mbeten më të vogla.

Edhe Kosova mund të thuhet se ka mundësi të mirë për të avancuar në “Elite Round”, pasi bën pjesë në Gripin 1 së bashku me Italinë, Sllovakinë dhe Qipron. Gjithsesi, përvoja e këtij viti ka treguar se kërkohet shumë seriozitet në përgatitje, pasi në përballjet e përfaqësueseve të moshave në nivel ndërkombëtare rezultatet kanë lënë për të dëshiruar.

Group 1: Italy, Slovakia, Cyprus, Kosovo

Group 2: Ukraine, Israel, Belarus, Montenegro

Group 3: Austria, Sweden, Northern Ireland, Gibraltar

Group 4: Germany, Scotland, Switzerland, Luxembourg

Group 5: Czech Republic, Denmark, North Macedonia, Albania

Group 6: Croatia, Georgia, Latvia, Kazakhstan

Group 7: Republic of Ireland, Poland, Bosnia and Herzegovina, Estonia

Group 8: France, Greece, Azerbaijan, Moldova

Group 9: Norway, Hungary, Iceland, Andorra

Group 10: England, Slovenia, Wales, Malta

Group 11: Netherlands, Serbia, Armenia, San Marino

Group 12: Turkey, Bulgaria, Russia, Lithuania

Group 13: Spain, Belgium, Finland, Faroe Islands

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency