Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Shorti i çerekfinaleve “live” (13:00 dhe 14:00) në SuperSport, nuk përjashtohet përplasja e madhe Juve-Roma

Në orën 13:00 dhe 14:00 SuperSporti do të transmetojë “Live” shortin që do të përcaktojë çiftet çerekfinaliste të Europa League dhe Conference League.

Sipas rregullores, të teta skuadrat e kualifikuara në këtë fazë mund të përplasen me njëra-tjetrën, pra nuk bëjnë përjashtime ekipet nga i njëjti vend. Kjo do të thotë se në Europa League nuk përjashtohet një përplasje italiane Juventus-Roma në Europa League apo Gent – Anderlecht (dy skuadra belge) në Conference League.

Lexo edhe: 

Edhe nëse dy skuadra vijnë nga i njëjti grup, sërish shorti mund t’i vërë përballë në çerekfinale.

Ndeshjet e para të fazës çerekfinale do të zhvillohen më 13 prill dhe ato të kthimit më 20 prill. Oraret do të jenë të zakonshmet: 18:45 dhe 21:00.

 

 

Skuadrat e kualifikuara në Europa League:

Union Saint Gilloise

Sevilla

Juventus

Bayer Leverkusen

Sporting

Manchester United

Roma

Feyenoord

 

Skuadrat e kualifikuara në Conference League:

Gent

AZ Alkmaar

Fiorentina

Ëest Ham

Lech Poznan

Basel

Nice

Anderlecht

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...